Zmywarka 45 cm – kiedy warto się zdecydować na mniejszy model?

zmywarka 45 cm

Z reguły wydaje nam się, że zmywarka to dobre rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych, a przy mniejszych, 1- czy 2-osobowych, taki sprzęt jest nieopłacalny. Nic bardziej mylnego. Wiodący producenci sprzętów AGD w swojej ofercie posiadają również mniejsze modele zmywarek, z których nawet singiel jest w stanie korzystać w sposób ekonomiczny.

Mała zmywarka – czy warto?

Nawet mniejsza zmywarka może przynieść Ci spore oszczędności w zużyciu wody. Najlepsza zmywarka 45 cm podczas jednego cyklu może pobrać zaledwie 8,5 l wody. Zmycie tych samych naczyń pod bieżącą wodą, nie dość, że zabierze Ci Twój cenny czas, to jeszcze może skończyć się rachunkiem za ok. 50 l wody. Zatem, nawet jeżeli do ogólnego rozrachunku dodasz koszt zużytego przez zmywarkę prądu, nadal automatyczne zmywanie naczyń będzie znacznie tańsze, niż mycie ręczne. Zwłaszcza, gdy zdecydujesz się na urządzenie o wysokiej klasie energetycznej. Wtedy oszczędności będą jeszcze większe. Nie ma więc wątpliwości, że zmywarka 45 cm się po prostu opłaca.

zmywarka 45 cm

Elastyczny załadunek i szybkie napełnianie

Zmniejszona do 45 cm szerokość zmywarki, co zrozumiałe, wiąże się z tym, że zmieścimy w niej mniej naczyń, niż w urządzeniu o standardowych wymiarach. W mniejszych gospodarstwach domowych będzie to oczywiście zaletą, gdyż pozwoli nam szybciej zapełnić zmywarkę. W ten sposób z urządzenia będziemy korzystać znacznie efektywniej. Zmywarka 45 cm, w zależności od modelu, jest w stanie pomieścić od 8 do 10 standardowych kompletów naczyń. Co więcej, wykorzystywane w niej systemy, pozwalają na dopasowanie jej wnętrza do własnych potrzeb. Przykładowo, zmywarki Bosch wyposażone zostały w system koszy VarioFlex Pro, który pozwala Ci w maksymalnie elastyczny sposób korzystać z wnętrza urządzenia dzięki składanym elementom na wszystkich trzech poziomach. W ten sposób możesz optymalnie wykorzystać całą komorę zmywania, a co najważniejsze, z łatwością zrobisz miejsce nawet na duże garnki czy patelnie.

Doskonałe rozwiązanie do małej kuchni

Kompaktową zmywarkę o szerokości 45 cm dużo łatwiej jest zainstalować w kuchni, zwłaszcza jeżeli przestrzeń w tym pomieszczeniu jest wyjątkowo ograniczona. Z uwagi na to, że jest sporo węższa, zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. Na rynku znajdziesz zarówno zmywarki 45 cm wolnostojące, jak i zabudowy. W zależności od preferencji albo projektu kuchni, możesz zdecydować się na jedną lub drugą z opcji. Niemniej jednak, niezależnie od tego, którą wybierzesz, będziesz mógł w pełni cieszyć się zaletami kompaktowego sprzętu kuchennego.

Zmywarka Beko DFS 05013SZmywarka Beko DFS 05013S

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 85
Waga (kg) 38.1
Klasa efektywności energetycznej A+
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
sprawdź cenę
Zmywarka Amica DFM436ACWHZmywarka Amica DFM436ACWH

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 84.5
Wysokość bez blatu (cm) 81.5
Waga (kg) 36.5
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
sprawdź cenę
Zmywarka Beko DFS 05013WZmywarka Beko DFS 05013W

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 60
Wysokość (cm) 85
Waga (kg) 37.4
Klasa efektywności energetycznej A+
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
sprawdź cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *