Pralka w kuchni – wady i zalety

pralka w kuchni

Urządzając nowe mieszkanie, czasem zastanawiasz się, gdzie powinna stanąć w nim pralka. W mniejszym metrażu na tradycyjne umieszczenie pralki w łazience może po prostu braknąć miejsca. Chcąc więc zachować funkcjonalność w naszym domu, niekiedy decydujemy się na zainstalowanie pralki w kuchni. Jakie są zalety, a jakie wady tego rozwiązania?

Nie ma wątpliwości co do tego, że miejsce pralki jest w pralni. Mało kto jednak może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie, które może poświęcić wyłącznie na robienie prania. Tradycyjnie więc stawiamy pralkę w łazience. Jednak czasem decydujemy się na umieszczenie jej w kuchni, oszczędzając w ten sposób miejsce w łazience, na przykład na wymarzoną wannę. Instalacja pralki w kuchni ma jednak swoje wady i zalety, dlatego też warto je dokładnie przeanalizować, zanim zdecydujemy, że właśnie tam będzie jej miejsce.

pralka w kuchni

Pralka w kuchni – co przemawia „za”?

Instalując pralkę w kuchni, możesz umieścić ją w kuchennej zabudowie czy chociażby ustawić pod kuchennym blatem. Dzięki temu w całym mieszkaniu zapanuje większy ład, a wolnostojąca pralka nie będzie szpecić łazienki. Pozwoli też na zyskanie w tym pomieszczeniu dodatkowego miejsca, które w łazience, gdy chodzi komfortowe w niej funkcjonowanie, jest szczególnie cenne. Pralka w kuchni to również dobre rozwiązanie, kiedy lubisz pracować wielozadaniowo, czyli np. jednocześnie prać i przygotowywać obiad – w takiej sytuacji wszystkie sprzęty AGD masz w jednym miejscu, a więc znacznie łatwiej jest Ci nad nimi zapanować.

Pralka w kuchni – to może stać się wyzwaniem

Kiedy decydujesz się na ustawienie pralki w kuchni, musisz liczyć się też z kilkoma niedogodnościami, które możesz napotkać. Jedną z nich jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla kosza na brudną bieliznę. Trzymanie go w kuchni wydaje się być mało higieniczne, a przenoszenie prania pomiędzy łazienką a kuchnią, może okazać się niezbyt wygodne. Właściciele zainstalowanych w otwartych kuchniach pralek niekiedy skarżą się również na generowany przez te urządzenia hałas, który, zdarza się, że zakłóca czas relaksu w salonie. Na szczęście, przy nowoczesnych pralkach przestaje być to problemem, gdyż pracują one znacznie ciszej. Ciche pralki firmy Bosch wyposażone w bezszczotkowe silniki nowej generacji nie będą przeszkadzać Ci ani uruchomione w ciągu dnia, ani nawet wtedy, gdy, chcąc korzystać z taryfy nocnej, pranie puszczasz w nocy. Takie rozwiązanie daje Ci całkowitą swobodę podczas urządzania swojego mieszkania.

pralka w kuchniPralka Bosch WAN 2006 BPL

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 164
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9680
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Poziom hałasu podczas prania (dB): 56
Poziom hałasu podczas wirowania (dB): 75
sprawdź cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *