Płyta indukcyjna – 5 kroków do wyboru idealnego modelu

płyta indukcyjna

Płyty indukcyjne stają się coraz częstszą alternatywą dla kuchenek gazowych i elektrycznych. Wszystko ze względu na ich liczne zalety takie jak bezpieczeństwo, szybkość przygotowywanych posiłków, ekonomiczność czy estetyka. Duży wybór tego rodzaju produktów sprawia jednak, że często pojawiają się wątpliwości, jak dobrać idealne AGD do zabudowy. Wystarczy jednak przemyśleć pięć aspektów, by znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Rozmiar płyty

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rozmiarem płyty, biorąc pod uwagę takie czynniki jak wielkość kuchni, ilość członków rodziny oraz częstotliwość gotowania i rodzaj przygotowywanych potraw. Inne potrzeby będzie mieć bowiem wielodzietna rodzina gotująca obiady w dużych garnkach, inne zaś młode małżeństwo, które rzadko je posiłki w domu.

płyta indukcyjna

Ilość pól grzejnych

Warto też zastanowić się nad tym, ile pól grzejnych powinna mieć płyta indukcyjna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są modele wyposażone w cztery pola grzewcze różnej wielkości. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny słuszny wybór. W wielu przypadkach najbardziej praktyczne okazują się płyty wyposażone w system łączenia pól. Płyta do zabudowy PIT 6541 NSU Amica wyposażona w funkcję AutoBridge umożliwia automatyczne łączenie pól w jedno dzięki rozpoznawaniu pozycji dużego garnka i tworzenia strefy grzania odpowiadającej jego kształtowi. Takie rozwiązanie będzie bardzo uniwersalne, zapewni większą wygodę użytkowania oraz lepszą efektywność.

Sterowanie

Nie bez znaczenia jest także sposób sterowania płytą. Najlepiej bowiem sprawdzają się intuicyjne modele, w przypadku których nie trzeba czytać kilkudziesięciu stron skomplikowanej instrukcji. Płyta taka jak PI 6541S4 UD wyposażona w EasySelect zapewnia intuicyjne sterowanie. Bardzo szybko można zmienić moc konkretnego pola, korzystając z panelu przypisanego tylko do niego. Pozwala to na szybszą reakcję, wygodniejsze i łatwiejsze gotowanie szczególnie podczas korzystania naraz z kilku palników.

Przydatne funkcje

Jeśli kilka modeli dostępnych na rynku spełnia wszystkie powyższe wymagania, warto przyjrzeć się dodatkowym funkcjom. Niektóre udogodnienia mogą okazać się niezwykle przydatne i przesądzić o podjęciu decyzji. Model PI 6140 PWTU jest na przykład wyposażony w kilka funkcji, które choć nie są niezbędne, sprawiają, że gotowanie staje się jeszcze prostsze i szybsze. Dla osób, które cenią sobie czas, niezastąpiony będzie szybki nagrzew, który zadba o rozgrzanie naczynia, a następnie dostosuje moc grzania do poziomu wybranego przez użytkownika. Czasem zdarza się też, że chce się jedynie utrzymać ciepło uprzednio przygotowanego posiłku. Niejednokrotnie takie próby kończą się przypaleniem potrawy czy jej nadmiernym przywieraniem do patelni. Aby uniknąć takiej sytuacji, producent wyposażył płytę w funkcję podtrzymywania ciepła. Pozwala ona na utrzymywanie temperatury na danym polu na poziomie 65⁰C, czyli takim, który sprawi, że danie w każdej chwili będzie gotowe do podania.

Bezpieczeństwo użytkowania

Ostatnią istotną kwestia jest bezpieczeństwo, które ma znaczenie szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Amica wyposażyła swoje modele w aż trzy funkcje gwarantujące wyższe standardy bezpieczeństwa. HeatControl powiadomi o stopniu nagrzania pola indukcyjnego po zdjęciu z niego garnka, ProBaby System pozwoli wyeliminować ryzyko niepostrzeżonego uruchomienia płyty czy zmiany jej ustawień przez dziecko, natomiast Child Lock pozwoli uniknąć sytuacji przypadkowego włączenia albo wyłączenia płyty.

płyta indukcyjnaPłyta Indukcyjna Amica PI 6541S4UD

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Slider
Ramka: Bezramkowa
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna
płyta indukcyjnaPłyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Slider
Ramka: Bezramkowa
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna
płyta indukcyjnaPłyta Indukcyjna Amica PI 6140 PWTU

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ramka: Bezramkowa
Kolor: Biały
płyta indukcyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *