Czy klasa zmywarki jest ważna?

klasa w zmywarce

„Klasa” w odniesieniu do zmywarki niejedno ma znacznie. W przypadku tego sprzętu, możemy mówić zarówno o klasie efektywności energetycznej, jaki i o klasie efektywności zmywania oraz suszenia. Jak się w tym wszystkim połapać i jakie poszczególne klasy powinna posiadać najlepsza zmywarka? Jeżeli rozważasz kupno zmywarki, musisz zapoznać się z naszym poradnikiem.

Co to jest klasa energetyczna zmywarki?

Klasa energetyczna czy też klasa efektywności energetycznej wyliczana jest na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej przez dane urządzenie w odniesieniu do najbardziej popularnych modeli danego sprzętu. Określana jest ona w skali od G do A, gdzie G oznacza najniższą efektywność, a A – najwyższą. Co ważne, w ostatniej dekadzie skalę tę uaktualniono. Wprowadzono bowiem trzy kolejne oznaczenia: A+, A++ i A+++. Im wyższa klasa energetyczna, tym oczywiście większe oszczędności na rachunkach za prąd. Już klasa energetyczna na poziomie A+ jest w stanie zapewnić Ci mniejsze zużycie energii elektrycznej aż o 10% w porównaniu z podobnymi urządzeniami w klasie A.

klasa w zmywarce

Czym jest klasa zmywania?

Klasa zmywania informuje Cię o skuteczności zmywarki w zakresie usuwania zanieczyszczeń, zarówno z naczyń, jak i sztućców, podczas przeprowadzanego przez zmywarkę procesu zmywania. Podobnie, jak i w przypadku klasy efektywności energetycznej, klasa zmywania określana jest przy pomocy liter od A do G, gdzie znów A jest klasą najwyższą, a G – najniższą. Zmywarki, które posiadają klasę zmywania na poziomie A są więc najskuteczniejsze, ale to nie jedyna ich zaleta. Dodatkowo zapewniają Ci one najwyższą ochronę szklanych naczyń m.in., przed zmatowieniem czy innymi uszkodzeniami. Efektywne zmywarki Beko zaklasyfikowane zostały do najwyższej możliwej klasy zmywania, czyli klasy A. Oznacza to, że cechują się one właściwą konstrukcją, która jest w stanie zagwarantować im najwyższą skuteczność, jeżeli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń ze zmywanych naczyń.

Wysoka klasa suszenia – czyli jaka?

Adekwatnie do dwóch poprzednich parametrów klasa suszenia w przypadku zmywarki będzie określać efektywność, z jaką urządzanie jest w stanie osuszyć naczynia podczas cyklu zmywania. Po raz kolejny właściwość ta określana jest w skali od G do A, gdzie najskuteczniejsze urządzenia posiadać będą klasę A. Ich umiejętności jednak nie ograniczają się jedynie do idealnego suszenia, ale również oznaczają, że po skończonym cyklu naczynia będą błyszczące i pozbawione zacieków.

klasa w zmywarceZmywarka Beko DIN 46520

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 15
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 270
Roczne zużycie wody (litr/rok): 2660
Ilość programów: 6
klasa w zmywarce
klasa w zmywarceZmywarka Beko DIN 24310

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 295
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3220
Ilość programów: 4
klasa w zmywarce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *