Jak dużą lodówkę wybrać?

lodówka Samsung

Bez wątpienia lodówka jest elementarnym sprzętem w każdej kuchni. Odgrywa ona ważną rolę w naszym codziennym życiu i towarzyszy nam o każdej porze dnia. Przy niej bowiem szykujemy posiłki, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Wybór lodówki jest nie lada wyzwaniem – kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością i niezawodnością. Cechy te z pewnością posiada lodówka Samsung. Producent cieszy się ogromną popularnością na rynku sprzętów AGD, a w dodatku posiada w swojej ofercie produkty dostosowane do potrzeb każdego konsumenta.

Przy wyborze lodówki coraz częściej zwracamy uwagę na jej pojemność. Szczególnie w przypadku dużej rodziny chcemy wyposażyć się w równie dużą lodówkę. W tym przypadku sprawdzi się dwudrzwiowe rozwiązanie firmy Samsung – lodówka Side By Side, które będzie świetnie komponować się w przestronnej kuchni. Jeśli jednak nasza kuchnia ma ograniczoną ilość miejsca, możemy zdecydować się na sprzęt o standardowych wymiarach, ale o większej pojemności. Takie możliwości do zaoferowania ma lodówka Combi.

lodówka Samsung

Lodówka Combi

Samsung wychodząc naprzeciw konsumentom, którzy posiadają w swoim mieszkaniu małą kuchnię, wypuścił na rynek serię lodówek Combi, które posiadają nowoczesną technologię Space Max. Dzięki innowacyjnemu i bardziej wydajnemu systemowi izolacji lodówki z tej serii posiadają cieńsze ścianki. W związku z tym urządzenie zajmuje tyle samo miejsca co standardowa lodówka, jednak posiada o wiele większą pojemność, która wynosi od 373 l do aż 410 l. Wysokość modeli liczy od 193 cm do 202 cm.
Lodówki Combi posiadają system chłodzenia All-Around Cooling, który pozwala na równomierne chłodzenie całego wnętrza lodówki. Stała temperatura w każdym miejscu wnętrza zachowana jest poprzez wydmuchiwanie zimnego powietrza przez system nawiewów, które znajdują się na każdej półce. Ponadto dzięki systemowi TWIN Cooling w lodówce utrzymuje się idealny stopień wilgotności, a w zamrażalniku powietrze jest suche. Dzieje się tak dzięki dwóm niezależnym obiegom powietrza. Dodatkowo lodówki posiadają system No Frost, który pozwala na automatyczne rozmrażanie lodówki i zachowanie świeżości przechowywanych produktów. System Power Freeze zapewnia szybkie rozmrażanie produktów, zaś za szybkie ich chłodzenie odpowiednia funkcja Power Cool. Zdecydowaną zaletą lodówek Combi jest z pewnością zdecydowanie niskie zużycie energii elektrycznej. Zapewnia to innowacyjny kompresor Digital Inverter, który pozwala na dostosowanie pracy lodówki do potrzeb chłodzenia. Ponadto lodówki te cechują się cichą pracą.
Lodówki Combi charakteryzują się również eleganckim wyglądem, który sprawdzi się w szczególności w nowocześnie urządzonych kuchniach.

Lodówka Side by Side

Lodówka Side by Side sprawdzi się w większych pomieszczeniach kuchennych. Posiada dwie części – chłodzącą i mrożącą, każda z nich ma osobne drzwi. Po lewej stronie urządzenia znajduje się zamrażarka. Dzięki zastosowaniu technologii Space Max pojemność urządzenia wynosi aż do 617 l. Lodówka posiada system No Frost, pozwalający na eliminację tworzenia się szronu na ściankach, co wpływa na dłuższą świeżość przechowywanych produktów. Dodatkowo dzięki opcji Twin Cooling Plus w lodówce zachowana zostaje idealna wilgotność, na co wpływ ma zastosowanie dwóch niezależnych obiegów powietrza. Zapobiega to mieszaniu się zapachów. System Precise Chef Cooling pozwala na wykrycie i zminimalizowanie nawet niewielkich wahań temperatury, dzięki czemu żywność pozostaje dłużej świeża i zdrowa. Ponadto lodówka posiada kompresor Digital Inverter, który wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej, a dodatkowo znacznie wydłuża żywotność urządzenia. Ponadto lodówka zapewnia szybkie rozmrażanie dzięki systemowi Power Freeze oraz szybkie ich chłodzenie, które gwarantuje funkcja Power Cool. Lodówki z tej serii charakteryzują się innowacyjnym i niezwykle eleganckim wzornictwem. Posiadają płaskie drzwi z ukrytymi uchwytami. Dodatkowo wyposażone są w dystrybutor wody i kostkarkę ClearView oraz w funkcjonalny panel sterowania. Dzięki wbudowanemu pojemnikowi lodówka nie wymaga podłączenia do instalacji wodnej, co pozwala na umieszczenie urządzenia praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowo urządzenie posiada głębokie pojemniki na drzwiach, które spokojnie zmieszczą wysokie butelki oraz kartony. W związku z tym możemy cieszyć się większą ilością miejsca w komorze głównej lodówki.

lodówka SamsungLodówka Samsung RB33J3230BC

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 280
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 230
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Technologia No Frost: tak
Kolor: Czarny
lodówka Samsung
lodówka SamsungLodówka Samsung RS 68N8230S9

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 450
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 407
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 210
Kostkarka do lodu: tak
Technologia No Frost: tak
lodówka Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *