Prostownica do włosów z jonizacją – co to takiego?

prostownica do włosów

Prostownice to urządzenia, z których korzysta coraz więcej kobiet. Kiedyś służyły tylko do prostowania i wygładzania włosów, ale coraz częściej służą również do kręcenia. Producenci wciąż ulepszają swoje urządzenia i wyposażają je w dodatkowe funkcje. Ostatnio, zrobiło się dość głośno o prostownicach z jonizacją. Okazuje się, że jonizacja pozytywnie wpływa na nasze włosy, dlatego warto dowiedzieć się o niej coś więcej.

Co to jest jonizacja?prostownica

Po nagrzaniu, płytki prostownicy wytwarzają jony ujemne. Dzięki temu, włosy przestają się elektryzować, są gładsze i wyglądają na zdrowsze. Sekret tkwi w tym, że jony korzystnie wpływają na strukturę włosa – zamykają łuski – dlatego efekt zauważymy już po pierwszym prostowaniu. Coraz więcej użytkowników zamienia zwykłą prostownicę, na prostownicę z jonizacją. Dzięki niej, włosy są w lepszej kondycji – są wyraźnie wygładzone.

Prostownica z jonizacją – czy to jest bezpieczne?

Jak powszechnie wiadomo, zbyt częste stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy niszczy nasze włosy. Okazuje się, że w przypadku prostownicy z jonizacją jest trochę inaczej. Wytwarzane jony ujemne korzystnie wpływają na kondycję naszych włosów – wygładzają je i nadają im blasku. Jeśli dodamy do tego środki ochronno-pielęgnacyjne, to możemy być pewne, że włosy się nie zniszczą.

Co jest ważne podczas wybierania prostownicy z jonizacją?

Gdy wybieramy prostownicę do włosów, powinniśmy skupić się na płytkach, ponieważ to one odgrywają główną rolę. Od materiału płytki będzie zależał efekt końcowy – im gładsze płytki, tym lepiej. Najbardziej polecane na rynku, są prostownice z płytkami ceramicznymi. Równomiernie się nagrzewają i są perfekcyjnie gładkie. Bardzo ważna jest także możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu, będziemy mogli dopasować temperaturę prostowania do rodzaju i kondycji włosów. Nie bez znaczenia jest także moc urządzenia – im wyższa moc, tym szybciej prostownica nagrzeje się do pożądanej temperatury.

Prostownica z jonizacją – czy warto?

Prostownice do włosów z jonizacją są stosunkowo nowymi urządzeniami na naszym rynku. Pomimo tego, zdążyły już zyskać szerokie grono odbiorców. Prostownice zazwyczaj kojarzone były z niszczeniem włosów i paleniem końcówek – aż do teraz. Okazuje się, że jony ujemne korzystnie wpływają na strukturę włosów, dzięki temu po prostowaniu włosy są gładkie i lśniące.

płyta indukcyjna bekkoProstownica Babyliss ST389E

Jonizacja: tak
Regulacja temperatury: maks. 235 st.C
Rodzaj płytek: Diamond Ceramic
Kolor: srebrno-fioletowy
sprawdź cenę
płyta indukcyjna bekkoProstownica Bosch PHS 8667

Jonizacja: tak
Regulacja temperatury: maks. 200 st.C
Rodzaj płytek: anodyzowane
Kolor: czarno-srebrny
sprawdź cenę
płyta indukcyjna bekkoProstownica Philips 8320/00

Jonizacja: tak
Regulacja temperatury: maks. 210 st.C
Rodzaj płytek: ceramiczne
Kolor: czarno-różowy
sprawdź cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *