Aromatyczne kawy z ekspresów marki Nivona

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów, którym delektują się ludzie na całym świecie. Jej intensywny aromat i wyrazisty smak potrafią skutecznie pobudzić do działania. Kawa bywa serwowana na wiele sposobów, a dzięki systemom spieniającym w ekspresach do kawy, możemy przygotować jej każdy rodzaj w domowym zaciszu. Doskonałą kawę pomogą nam przygotować ekspresy do kawy marki Nivona.

Jaką kawę przygotujemy w ekspresach marki Nivona?

W zależności od modelu ekspresu, producent oferuje kilka przepisów na kawę. Dzięki systemowi spieniającemu możemy przygotować wiele odmian kaw mlecznych, a niektóre modele dodatkowo posiadają możliwość zapisania w systemie własnych przepisów na kawę. Ponadto większość modeli umożliwia podgrzanie samej wody, co pozwala zaparzyć herbatę lub zioła.

Do najpopularniejszych rodzajów kaw, jakie przygotujemy w ekspresach marki Nivona należą:

  • Espresso – jest to pobudzająca, czarna kawa o małej pojemności 25 – 30 ml, która przygotowywana jest ciśnieniowo. Krótki czas parzenia sprawia, że zawiera mniej kofeiny, ale jednocześnie posiada bardzo wyrazisty smak. Stanowi ona bazę do przygotowania innych rodzajów kaw.
  • Americano – przyrządzana jest z jednej lub dwóch filiżanek espresso, przy czym proporcja kawy i wody wynosi 1:2.
  • Cappuccino – jest to espresso zmieszane z mlekiem. Klasyczne cappuccino powstaje po wlaniu espresso do mocno spienionego mleka.
  • Caffe Latte – to kilkuwarstwowy napój, który powstaje ze zmieszania mocnego espresso z dużą ilością spienionego mleka.
  • Latte macchiato – to kawa składająca się z trzech warstw: na dole jest mleko, pośrodku espresso, a na górze mleczna pianka.

Aromatyczny smak kawy

Ekspresy do kawy marki Nivona wykorzystują nowoczesny System Aroma Balance, który pozwala wydobyć z ziaren różne smaki i intensywny aromat kawy. Dzięki temu, każdy może przygotować kawę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Bardzo duży wpływ na uzyskanie odpowiedniego aromatu kawy ma ciśnienie tłoczenia, które wynosi aż 15 barów, a także prędkość z jaką woda przepływa przez komorę zaparzacza. Dzięki temu powstały trzy profile kawy: dynamiczny o delikatnej kwaskowato-owocowej nucie, stały o słodko-gorzkim pełnym smaku oraz intensywny, który cechuje się wyrazistym i cierpkim smakiem z nutą goryczy.

Kawa ziarnista od marki Nivona

Oprócz ekspresów do kawy, środków czyszczących i akcesoriów dodatkowych, marka Nivona oferuje swoim klientom również kawę ziarnistą. W głównej mierze to od rodzaju kawy oraz sposobu palenia i mielenia ziaren zależy smak przygotowanego napoju. W ofercie znajdziemy trzy typy kaw – Caffe Milano, Caffe Bergamo i Caffe Torino, która idealnie nadaje się do parzenia espresso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *